Close
Translate

Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

In English

Selected information in English - Manually translated pages.

Google Translate Logotype
Logotyp
Bild: Gamla stan i Eksjö. Fotograf: Ulrika Adolfsson

Startsidan / Barn & Utbildning / Skolmat / Kontaktuppgifter

Kontaktuppgifter till skolornas kök

Kontaktuppgifter

Tillförordnad kökschef

Gun Svensson
Telefon: 0381-367 23
E-post: gun.svensson@eksjo.se

Skolor

Eksjö Gymnasium, Eksjö
Kontaktperson: Margareta Ekberg och Jessica Svensson
Telefon: 0381-363 29
E-post: margareta.ekberg@eksjo.se
E-post: jessica.svensson@eksjo.se 

Furulundskolan, Mariannelund
Kontaktperson: Silva Sandberg
Telefon: 0381-369 15
E-post: silva.sandberg@eksjo.se 

Grevhagsskolan, Eksjö
Kontaktperson: Natalie Vehmas
Telefon: 0381-364 28
E-post: nathalie.vehmas@eksjo.se 

Hultskolan, Hult
Kontaktpersoner: Britt-Marie Mörnefeldt och Susanne Joelsson
Telefon: 0381-369 42
E-post: britt-marie.mornefeldt@eksjo.se
E-post: susanne.joelsson@eksjo.se

Höredaskolan, Höreda
Kontaktperson: Marianne Jonsson och Johanna Kratz
Telefon: 0381-412 88
E-post: marianne.jonsson@eksjo.se 
E-post: johanna.kratz@eksjo.se

Ingatorpsskolan, Ingatorp
Telefon: 0381-369 59

Linnéskolan, Eksjö
Kontaktpersoner: Maria Gustavsson och Helena Pettersson
Telefon: 0381-363 95
E-post: maria.gustavsson@eksjo.se
E-post: helena.pettersson@eksjo.se 

Norrtullskolan, Eksjö
Kontaktperson: Kristina Ahlstedt
Telefon: 0381-364 11
E-post: kristina.ahlstedt@eksjo.se

Prästängsskolan, Eksjö
Kontaktperson: Frida Skoglund
Telefon: 0381-363 18
E-post: frida.skoglund@eksjo.se 

Senast kontrollerad: 2016-01-15.

TranslateTranslate RSSRSS

Snabbval

Eksjö kommun, 575 80 Eksjö | tfn vxl: 0381-360 00 | fax: 0381-166 00 | e-post: kommun@eksjo.se | Org.nr: 212000-0589 | Om webbplatsen| Om cookies