Close
Translate

Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

In English

Selected information in English - Manually translated pages.

Google Translate Logotype
Logotyp
Bild: Gamla stan, Eksjö. Fotograf: Karin Nordin

Startsidan / Kontakt & Felanmälan / Barn & Utbildning / Kök - förskolor & skolor

Kök - förskolor & skolor

Förskolor

Det är vi som lagar maten i förskolan!
Har du synpunkter eller frågor som gäller maten, hör av dig till oss!

Samtliga har riktnummer 0381
Kökschef, förskolor
Elizabeth Dahl
Tfn: 367 24
E-post: elizabeth.dahl@eksjo.se

Baronen, Eksjö
Kontaktperson: Simone Rettig
Tfn: 366 54
E-post: simone.rettig@eksjo.se
Blåsippan, Eksjö
Kontaktperson: Pernilla Käll och Joanna Lindvall Åkesson
Tfn: 366 62
E-post: pernilla.kall@eksjo.se
E-post: joanna.lindwall-akesson@eksjo.se
Eken, Eksjö
Kontaktperson: Inger Ramberg
Tfn: 0381-366 10
E-post: inger.ramberg@eksjo.se
Kullalyckan, Eksjö
Kontaktperson: Christina Lood och Britt Arvidsson
Tfn: 366 71
E-post: christina.lood@eksjo.se  
Kvarnarp, Eksjö
Kontaktperson: Mary Rosell
Tfn: 366 78
E-post: mary.rosell@eksjo.se
Slottet, Eksjö
Kontaktperson: Susanne Johansson
Tfn: 362 30
E-post: susanne.joelsson@eksjo.se  
Stocksnäs, Eksjö
Kontaktperson: Agnetha Mattila
Tfn: 366 97
E-post: agnetha.mattila@eksjo.se 
Sunnanäng, Förskolan i Höreda
Kontaktperson: Rebecka Åverling & Johanna Kratz
Tfn: 0381-412 88
E-post: rebecka.averling@eksjo.se
E-post: johanna.kratz@eksjo.se
Bullerbyn, Mariannelund
Kontaktperson: Maria Larsson
Tfn: 421 00
E-post: maria.larsson@eksjo.se
Hjältevads förskola
Kontaktperson: Theresia Lindgren
Tfn: 369 57
E-post: theresia.lindgren@eksjo.se
Förskolan i Hult
Kontaktperson: Britt-Marie Mörnefeldt, Susanne Joelsson
Tfn: 369 42
E-post: britt-marie.mornefeldt@eksjo.se
E-post: susanne.joelsson@eksjo.se

 
Skolor

Det är vi som lagar maten i kommunens skolkök!
Har du synpunkter eller frågor som gäller maten, hör av dig till oss!
Samtliga kök har riktnummer 0381.

Kökschef för skolorna i Öster
Furulundskolan och Ingatorps skola:
Anna Ekeroth
Tfn: 423 04
E-post: anna.ekeroth@ekjso.se

Ingatorps skola
Tfn: 369 59
Furulundskolan
Tfn: 369 15

Tf Kökschef för skolorna i Eksjö centralort
Kökschef: Anna Ekeroth
Tfn: 423 04
E-post: anna.ekeroth@ekjso.se

Centralköket Snäckan
Kontaktperson: Frida Skoglund
Tfn: 363 18
E-post: frida.skoglund@eksjo.se
Linnéskolan, Eksjö
Kontaktperson: Maria Gustavsson
Tfn: 363 95
E-post: maria.gustavsson@eksjo.se
Norrtullskolan, Eksjö
Kontaktperson: Kristina Ahlstedt
Tfn: 364 11
E-post: kristina.ahlstedt@eksjo.se
Östanåskolan, Eksjö
Kontaktperson: Margareta Ekberg
Tfn: 363 29
E-post: margareta.ekberg@eksjo.se 
Grevhagsskolan, Eksjö
Kontaktperson: Helena Pettersson
Tfn: 364 28
E-post: helena.pettersson@eksjo.se
Hultskolan
Kontaktperson: Britt-Marie Mörnefält, Susanne Joelsson
Tfn: 369 42
E-post: britt-marie.mornefeldt@eksjo.se  
E-post: susanne.joelsson@eksjo.se
Höreda skola
Kontaktperson: Rebecka Åverling, Johanna Kratz
Tfn: 369 33
E-post: rebecka.averling@eksjo.se
E-post: johanna.kratz@eksjo.se

 

Senast kontrollerad: 2013-12-09.

TranslateTranslate RSSRSS

Snabbval

Eksjö kommun, 575 80 Eksjö | tfn vxl: 0381-360 00 | fax: 0381-166 00 | e-post: kommun@eksjo.se | Org.nr: 212000-0589 | Om webbplatsen| Om cookies