Close
Translate

Use Google to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

In English

Selected information in English - Manually translated pages.

Google Translate Logotype
Logotyp
Bild: Gamla stan i Eksjö. Fotograf: Ulrika Adolfsson

Startsidan / Kontakt & Felanmälan / Kultur & Fritid

Kultur & Fritid

Sektorschef för tillväxt- och utvecklingssektorn

Marcus Axelsson
Telefon: 0381-361 02
E-post: marcus.axelsson@eksjo.se

Kultur

Kulturchef Thomas Hanzén
Telefon: 0381-361 09
E-post: thomas.hanzen@eksjo.se

Kultursekreterare Karolina Eriksson
Telefon: 0381-362 44
E-post: karolina.eriksson@eksjo.se

Bibliotek

Vikarierande Bibliotekschef Axel Fridholm
Telefon: 0381-361 33
E-post: axel.fridholm@eksjo.se

Personalen på biblioteken

Museiverksamhet

Museichef Pia Löfgren
Telefon: 0381-361 65
E-post: lop@eksjo.semuseum@eksjo.se

Personalen på Eksjö museum

Kulturskolan

Kulturskolan - musik, dans, drama/teater, sång samt film.

Kulturskolechef Peter Parkrud
Telefon: 0381-363 19
E-post: peter.parkrud@eksjo.se

Personalen på Kulturskolan

 

Fritid

Fritidschef Stefan Hallberg
Telefon: 0381-361 06
E-post: stefan.hallberg@eksjo.se

Fritidskontoret

Fritidsutvecklare Kim Forsman
Telefon: 0381-361 05
E-post:  kim.forsman@eksjo.se

Fritidsadministratör Susanne Blixt
Telefon: 0381-361 01
E-post: susanne.blixt@eksjo.se

Anläggningar

Anläggningschef Annika Fyhr
Telefon: 0381-361 81
E-post: annika.fyhr@eksjo.se

Evenemangssamordnare Lars Ugarph
Telefon: 0381-361 80
E-post: lars.ugarph@eksjo.se

 

Senast kontrollerad: 2017-05-09.

TranslateTranslate RSSRSS

Snabbval

Eksjö kommun, 575 80 Eksjö | tfn vxl: 0381-360 00 | fax: 0381-166 00 | e-post: kommun@eksjo.se | Org.nr: 212000-0589 | Om webbplatsen| Om cookies