LYSSNA

Lärare och mentorer

Lärare

Här listas alla våra undervisande lärare. De är sorterade i bokstavordning på efternamn.

Emma Adolfsson
telefon: 0381-361 51
e-post: emma.adolfsson@eksjo.se

BIld: foto saknas.

Samuel Ahlberg
telefon: 0381-363 48
e-post: samuel.ahlberg@eksjo.se

Mikael Alfheim
telefon: 0381-363 22
e-post: mikael.alfheim@eksjo.se

Kjell Allstrin
telefon: 0381 - 362 59
e-post: kjell.allstrin@eksjo.se

Shahla Al-Khadra
telefon: 0381-363 76
e-post: Shahla.Al-Khadra@eksjo.se

Johan Andersson
telefon: 0381-362 14
e-post: johan.andersson@eksjo.se

Leif Andersson
telefon: 0381-362 67
e-post: leif.andersson@eksjo.se

Pernilla Andersson
telefon: 0381-363 25
e-post: pernilla.andersson@eksjo.se

Peter Andrén
telefon: 0381-363 26
e-post: peter.andren@eksjo.se

Yngve Arvidsson
telefon: 0381-363 87
e-post: yngve.arvidsson@eksjo.se

Cecilia Bergander
telefon: 0381-361 35
e-post: cecilia.bergander@eksjo.se

Ann Bergkvist
telefon: 0381-360 58
e-post: ann.bergkvist@eksjo.se

Bild: porträtt saknas.

Anna Björk
telefon: 0381-360 73
e-post: anna.bjork1@eksjo.se

Catharina Borg Davidsson
telefon: 0381-361 30
e-post: catharina.davidsson@eksjo.se

Anette Borin Johansson
telefon: 0381-360 57
e-post: anette.borin.johansson@eksjo.se

Fredrik Creutz
e-post: fredrik.creutz@eksjo.se

Marie Ekman
telefon: 0381-364 42
e-post: marie.ekman@eksjo.se

Sine Engborg
telefon: 0381-363 79
e-post: sine.engborg@eksjo.se

Anna Engelsen
telefon: 0381-360 71
e-post: anna.engelsen@eksjo.se

Lena Eriksson
telefon: 0381-362 68
e-post: lena.eriksson@eksjo.se

Anna Erlandsson
telefon: 0381-364 31
e-post: anna.erlandsson@eksjo.se

Cecilia Evebring
telefon: 0381-364 34
e-post: cecilia.evebring@eksjo.se

Bild: porträtt på Linda Fjällgren-Sprimont.

Linda Fjällgren Sprimont
telefon: 0381-362 73
e-post: linda.fjallgren-sprimont@eksjo.se

Anna-Karin Fyhr
telefon: 0381-360 74
e-post: anna-karin.fyhr@eksjo.se

Emma Garcia-Rostedt
telefon: 0381-361 50
e-post: emma.garcia-rostedt@eksjo.se

Thomas Gerhardsson
telefon: 0381-363 84
e-post: thomas.gerhardsson@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Eva Godrén
telefon: 0381-364 36
e-post: eva.godren@eksjo.se

Mikael Godrén
telefon: 0381-363 47
e-post: mikael.godren@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Boel Gustafsson
telefon: 0381-361 23
e-post: boel.gustafsson@eksjo.se

Foto saknas.

Patrick Gustafsson
telefon: 0381 - 422 94
e-post: patrick.gustafsson@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Frida Hagström
telefon: 0381-364 38
e-post: frida.hagstrom@eksjo.se

Ana-Maria Hasselklint
telefon: 0381-360 39
e-post: ana-maria.hasselklint@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas..

Joakim Hederskog
telefon: 0381 - 361 98
e-post: joakim.hederskog@eksjo.se

Amanda Helgesson
e-post: amanda.helgesson@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Sandra Hila Schmidt
telefon: 0381-363 49
e-post: sandra.hila-schmidt@eksjo.se

Stefan Huhtimo 
telefon: 0381-364 47
e-post: stefan.huhtimo@eksjo.se

Susanne Huhtimo-Hallberg
telefon: 0381-363 82
e-post: susanne.huhtimo-hallberg@eksjo.se

Agneta Hurtig
telefon: 0381 - 360 23
e-post: agneta.hurtig@eksjo.se

Ulrika Högstedt-Claesson
telefon: 0381-363 86
e-post: ulrika.hogstedtclaesson@eksjo.se

Lula Ismail Ali
telefon: 0381 - 362 91
e-post: lula.ismail-ali@eksjo.se

Ann-Sofie Johansson
telefon: 0381-363 45
e-post: annsofie.johanssonklasson@eksjo.se

Elisabeth Johansson
telefon: 0381-361 47
telefon: elisabeth.johansson1@eksjo.se

Eva-Marie Johansson
telefon: 0381-361 52
e-post: evamarie.johansson@eksjo.se

Ulla Johansson
telefon: 0381-364 49
e-post: ulla.johansson@eksjo.se

Ann-Sofie Lindelöf
telefon: 0381-361 04
e-post: annsofie.lindelof@eksjo.se

Fredrik Lindemalm
telefon: 0381-363 17
e-post: fredrik.lindemalm@eksjo.se

Marie Lindemalm
telefon: 0381-362 95
e-post: marie.lindemalm@eksjo.se

Johan Lindenmo
telefon: 0381-362 16
e-post: johan.lindenmo@eksjo.se

Johan Lindström
telefon: 0381-362 04
e-post: johan.lindstrom@eksjo.se

Emil Löfgren
telefon: 0381-364 35
e-post: emil.lofgren@eksjo.se

Masoma Mohamadi
telefon: 0381-362 97
e-post: masoma.mohamadi@eksjo.se

Hampus Nilsson
telefon: 0381-361 54
e-post: hampus.nilsson1@eksjo.se

Anders Nordström
telefon: 0381-360 44
e-post: anders.nordstrom@eksjo.se

Christian Nohr
telefon: 0381-361 38
e-post: christian.nohr@eksjo.se

Bo Nordin
telefon: 072-456 31 11
e-post: bo.nordin@eksjo.se

Linda Nordin
telefon: 0381-362 77
e-post: linda.nordin-abaji@eksjo.se

Areej Nouri-Mohamad
telefon: 0381-361 07
e-post: areej.nouri-mohamad@eksjo.se

Sanela Okanovic
telefon: 0381-363 68
e-post: sanela.okanovic@eksjo.se

Christine Perger-Löfgren
telefon: 0381-361 42
e-post: christine.pergerlofgren@eksjo.se

Bild: porträtt Karin Petersson

Karin Petersson
telefon: 0381-362 46
e-post: karin.petersson@eksjo.se

Ulla-Carin Petersson
telefon: 0381-363 85
e-post: ullacarin.petersson@eksjo.se

Jenny Ragnarsson
telefon: 0381-361 66
e-post: jenny.ragnarsson1@eksjo.se

Mattias Rehnholm
telefon: 0381-362 98
e-post: mattias.rehnholm@eksjo.se

Mattias Stendahl
telefon: 0381-363 19
e-post: mattias.stendahl@eksjo.se

Toni Stevkov
telefon: 0381-364 87
e-post: toni.stevkov@eksjo.se

Karin Svae
telefon: 0381-362 42
e-post: karin.svae@eksjo.se

Magnus Svensson
telefon: 0381-363 88
e-post: magnus.svensson@eksjo.se

Bild: porträtt på Malin Sandgren.

Linnéa Tambour
telefon: 0381-362 90
e-post: linnea.tambour@eksjo.se

Jessica Ström
telefon: 0381-361 84
e-post: jessica.strom@eksjo.se

Jeanette Svahn
telefon: 0381-361 63
e-post: jeanette.svahn@eksjo.se

Eva-Karin Themar (tjänstledig läsåret 2020/2021)
telefon:
e-post:

Helene Tingvall
telefon: 0381-364 39
e-post: helen.tingvall@eksjo.se

Magnus Tönnesson-Jansson
telefon: 0381-362 94
e-post: magnus.tonnesson-jansson@eksjo.se

David Törnberg Kareliusson
telefon: 0381-363 09
e-post: david.tornberg-kareliusson@eksjo.se

Per Uddholm
telefon: 0381-363 24
e-post: per.uddholm@eksjo.se

Elin Wassby Hjortsam
telefon: 0381-361 46
e-post: elin.hjortstam@eksjo.se

Mentorer - Nationella program

Mentorer på de nationella gymnasieprogrammen.

EE19

Anders Nordström
telefon: 0381 - 360 44
e-post: anders.nordstrom@eksjo.se

EE18

Mattias Stendahl
telefon: 0381-363 19
e-post: mattias.stendahl@eksjo.se

Yngve Arvidsson
telefon: 0381-363 87
e-post: yngve.arvidsson@eksjo.se

EK20

Pernilla Andersson
telefon: 0381-363 25
e-post: pernilla.andersson@eksjo.se

Kjell Allstrin
telefon: 0381 - 362 59
e-post: kjell.allstrin@eksjo.se

EK19

Linnéa Tambour
telefon: 0381-362 90
e-post: linnea.tambour@eksjo.se

Jessica Ström
telefon: 0381-361 84
e-post: jessica.strom@eksjo.se

EK18a

Johan Andersson
telefon: 0381-362 14
e-post: johan.andersson@eksjo.se

EK18b

Christian Nohr
telefon: 0381-361 38
e-post: christian.nohr@eksjo.se

ES19 & ES20

Bo Nordin
telefon: 072-456 31 11
e-post: bo.nordin@eksjo.se

David Törnberg Kareliusson
telefon: 0381-363 09
e-post: david.tornberg-kareliusson@eksjo.se

HU20

Emma Garcia Rostedt
telefon: 0381-361 50
e-post: emma.garcia-rostedt@eksjo.se

Jenny Ragnarsson
telefon: 0381-361 66
e-post: jenny.ragnarsson1@eksjo.se

HU19

Emma Garcia Rostedt
telefon: 0381-361 50
e-post: emma.garcia-rostedt@eksjo.se

HU18

Christine Perger-Löfgren
telefon: 0381-361 42
e-post: christine.pergerlofgren@eksjo.se

NA20

Sine Engborg
telefon: 0381-363 79
e-post: sine.engborg@eksjo.se

Thomas Gerhardsson
telefon: 0381-363 84
e-post: thomas.gerhardsson@eksjo.se

Ulla- Carin Petersson
telefon: 0381-363 85
e-post: ullacarin.petersson@eksjo.se

NA19a

Emma Adolfsson
telefon: 0381-361 51
e-post: emma.adolfsson@eksjo.se

NA19b

Ulrika Högstedt Claesson
telefon: 0381-363 86
e-post: ulrika.hogstedtclaesson@eksjo.se

NA18a

Per Uddholm
telefon: 0381-363 24
e-post: per.uddholm@eksjo.se

NA18b

Porträttbild: Malin Sandgren

Elin Wassby Hjortstam
telefon: 0381-361 46
e-post: elin.hjortstam@eksjo.se

SA20

Anna Björk
telefon: 0381-360 73
e-post: anna.bjork1@eksjo.se

Ana-Maria Hasselklint
telefon: 0381-360 39
e-post: ana-maria.hasselklint@eksjo.se

SA19

Susanne Huhtimo-Hallberg
telefon: 0381-363 82
e-post: susanne.huhtimo-hallberg@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

Samuel Ahlberg
telefon: 0381-363 48
e-post: samuel.ahlberg@eksjo.se

SA18

Eva-Marie Johansson
telefon: 0381-361 52
e-post: evamarie.johansson@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

Ann Bergkvist
telefon: 0381-360 58
e-post: ann.bergkvist@eksjo.se

TE20

Mikael Alfheim
telefon: 0381-363 22
e-post: mikael.alfheim@eksjo.se

TE19

Marie Lindemalm
telefon: 0381-362 95
e-post: marie.lindemalm@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

Ann-Sofie Lindelöf
telefon: 0381-361 04
e-post: annsofie.lindelof@eksjo.se

TE18

Johan Lindenmo
telefon: 0381-362 16
e-post: johan.lindenmo@eksjo.se

Elisabeth Johansson
telefon: 0381-361 47
e-post: elisabeth.johansson1@eksjo.se

VO20

Bild: porträtt Karin Petersson

Karin Petersson
telefon: 0381-362 46
e-post: karin.petersson@eksjo.se

Johan Lindström
telefon: 0381-362 04
e-post: johan.lindstrom@eksjo.se

VO19

Sandra Lindström
telefon: 0381-360 24
e-post: sandra.lindstrom@eksjo.se

Linda Fjällgren Sprimont
telefon: 0381-362 73
e-post: linda.fjallgren-sprimont@eksjo.se

VO18a

Anna-Karin Fyhr
telefon: 0381-360 74
e-post: anna-karin.fyhr@eksjo.se

Bild: porträtt på Linda Fjällgren-Sprimont.

Hampus Nilsson
telefon: 0381-361 54
e-post: hampus.nilsson1@eksjo.se

VO18b

Agneta Hurtig
telefon: 0381 - 36023
e-post: agneta.hurtig@eksjo.se

Sandra Hila-Schmidt
telefon: 0381-363 49
e-post: sandra.hila-schmidt@eksjo.se

Mentorer - IM-programmet

Mentorer på IMprogrammet.

IMIND

Toni Stevkov
telefon: 0381-364 87
e-post: toni.stevkov@eksjo.se

Mikael Godrén
telefon: 0381 - 363 47
e-post: mikael.godren@eksjo.se

Karin Svae
telefon: 0381 - 362 42
e-post: karin.svae@eksjo.se

Ann-Sofie Johansson
telefon: 0381-363 45
e-post: annsofie.johanssonklasson@eksjo.se

PRIV

Peter Andrén
telefon: 0381 - 363 26
e-post: peter.andren@eksjo.se

Catharina Borg Davidsson
telefon: 0381-361 30
e-post: catharina.davidsson@eksjo.se

SPRÅK

Anna Engelsen
telefon: 0381-360 71
e-post: anna.engelsen@eksjo.se

Magnus Tönnesson-Jansson
telefon: 0381-362 94
e-post: magnus.tonnesson-jansson@eksjo.se

Sanela Okanovic
telefon: 0381-363 68
e-post: sanela.okanovic@eksjo.se

Mentorer - Gymnasiesärskolan

Mentorer för Gymansiesärskolans program.

AH

Ulla Johansson
telefon: 0381 - 364 49
e-post: ulla.johansson@eksjo.se

Anna Erlandsson
telefon: 0381 - 364 31
e-post: anna.erlandsson@eksjo.se

FG

Bild: porträttfoto saknas.

Stefan Huhtimo
telefon: 0381-364 47
e-post: stefan.huhtimo@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Emil Löfgren
telefon: 0381-364 35
e-post: emil.lofgren@eksjo.se

HR

Helene Tingvall
telefon: 0381-364 39
e-post: helen.tingvall@eksjo.se

Marie Ekman
telefon: 0381 - 364 42
e-post: marie.ekman@eksjo.se

IND

Bild: porträttfoto saknas.

Eva Godén
telefon: 0381-364 36
e-post: eva.godren@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

Cecilia Evebring
telefon: 0381-364 34
e-post: cecilia.evebring@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Frida Hagström
telefon: 0381-364 38
e-post: frida.hagstrom@eksjo.se

HJÄLPTE DEN HÄR SIDAN DIG? JA NEJ

Sidan senast uppdaterad: 20 november 2020

Lärare och mentorer på Eksjö Gymnasium.

Lärare och mentorer på Eksjö Gymnasium.

Här läggs information in som ska synas under övrigt i kotakta oss boxen. Det går bra att lägga in länkar och telefonnummer, ex. verksamhetens egen sidalänk till annan webbplats eller 073-1234567

Eksjö Gymnasium

Besök:Läroverksgatan 8

Post:575 80 Eksjö

Telefon: 0381- 363 30

E-post: eksjo.gyinfo@eksjo.se

Öppettider

Telefon:

Måndag-fredag 08.00-16.30

Besök:

Translate page

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.