Logotyp Eksjö kommun

Lärare och mentorer

Lärare

Här listas alla våra undervisande lärare. De är sorterade i bokstavordning på efternamn.

Emma Adolfsson
telefon: 0381-363 75
e-post: emma.adolfsson@eksjo.se

BIld: foto saknas.

Samuel Ahlberg
telefon: 0381-363 75
e-post: samuel.ahlberg@eksjo.se

Mikael Alfheim
e-post: mikael.alfheim@eksjo.se

Shahla Al-Khadra
telefon: 0381-365 97
e-post: Shahla.Al-Khadra@eksjo.se

Johan Andersson
telefon: 0381-363 56
e-post: johan.andersson@eksjo.se

Leif Andersson
telefon: 0381-363 75
e-post: leif.andersson@eksjo.se

Pernilla Andersson
telefon: 0381-363 72
e-post: pernilla.andersson@eksjo.se

Peter Andrén
mobil: 0768390394
e-post: peter.andren@eksjo.se

Yngve Arvidsson
telefon: 0381-365 00
e-post: yngve.arvidsson@eksjo.se

Josh Beech
e-post: josh.beech@eksjo.se

Cecilia Bergander
e-post: cecilia.bergander@eksjo.se

Ann Bergkvist
telefon: 0381-363 54
e-post: ann.bergkvist@eksjo.se

Bild: porträtt saknas.

Anna Björk
e-post: anna.bjork1@eksjo.se

Anette Borin Johansson
e-post: anette.borin.johansson@eksjo.se

Cynthia Carlsson
e-post: cynthia.carlsson@eksjo.se

Fredrik Creutz
e-post: fredrik.creutz@eksjo.se

Marie Ekman
e-post: marie.ekman@eksjo.se

Sine Engborg (Föräldraledig under höstterminen 2019)
telefon: 0381-363 52
e-post: sine.engborg@eksjo.se

Anna Engelsen
e-post: anna.engelsen@eksjo.se

Lena Eriksson
telefon: 0381-363 51
e-post: lena.eriksson@eksjo.se

Cecilia Evebring
telefon: 0381-365 49
e-post: cecilia.evebring@eksjo.se

Bild: porträtt på Linda Fjällgren-Sprimont.

Linda Fjällgren Sprimont
telefon: 0381-36390
e-post: linda.fjallgren-sprimont@eksjo.se

Anna-Karin Fyhr
telefon: 0381-363 90
e-post: anna-karin.fyhr@eksjo.se

Emma Garcia-Rostedt
e-post: emma.garcia-rostedt@eksjo.se

Thomas Gerhardsson
telefon: 0381-363 72
e-post: thomas.gerhardsson@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Eva Godrén
telefon: 0381-365 40
e-post: eva.godren@eksjo.se

Mikael Godrén
e-post: mikael.godren@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Boel Gustafsson
telefon: 0381-363 57
e-post: boel.gustafsson@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Frida Hagström
e-post: frida.hagstrom@eksjo.se

Ana-Maria Hasselklint
telefon: 0381-363 55
e-post: ana-maria.hasselklint@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas..

Joakim Hederskog (Föräldraledig från oktober 2019-augusti 2020)
telefon: 070-838 33 89
e-post: joakim.hederskog@eksjo.se

Amanda Helgesson
e-post: amanda.helgesson@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Sandra Hila Schmidt
e-post: sandra.hila-schmidt@eksjo.se

Stefan Huhtimo 
telefon: 0381-36387
e-post: stefan.huhtimo@eksjo.se

Susanne Huhtimo-Hallberg
telefon: 0381-363 57
e-post: susanne.huhtimo-hallberg@eksjo.se

Agneta Hurtig
telefon: 070-949 74 71
e-post: agneta.hurtig@eksjo.se

Ulrika Högstedt-Claesson
telefon: 0381-363 51
e-post: ulrika.hogstedtclaesson@eksjo.se

Ann-Sofie Johansson
telefon: 0381-365 97
e-post: annsofie.johanssonklasson@eksjo.se

Elisabeth Johansson
telefon: elisabeth.johansson1@eksjo.se

Eva-Marie Johansson
telefon: 0381-363 51
e-post: evamarie.johansson@eksjo.se

Ulla Johansson
e-post: ulla.johansson@eksjo.se

Ann-Sofie Lindelöf
telefon: 0381-363 54
e-post: annsofie.lindelof@eksjo.se

Louise Lindholm
e-post: louise.lindholm@eksjo.se

Fredrik Lindemalm
telefon: 0381-363 54
e-post: fredrik.lindemalm@eksjo.se

Marie Lindemalm
telefon: 0381-363 54
e-post: marie.lindemalm@eksjo.se

Johan Lindenmo
telefon: 0381-363 52
e-post: johan.lindenmo@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Madeleine Lindfors
telefon: 0381-363 52
e-post: madeleine.lindfors@eksjo.se

Johan Lindström
telefon: 0381-363 53
e-post: johan.lindstrom@eksjo.se

Emil Löfgren
telefon: 0381-365 40
e-post: emil.lofgren@eksjo.se

Bild: porträttbild saknas.

Sadiq Mahmoud
e-post: sadiq.mahmoud@eksjo.se

Mohamadi Masoma
e-post: masoma.mohamadi@eksjo.se

Anna Nilsson
e-post: anna.nilsson@eksjo.se

Hampus Nilsson
e-post: hampus.nilsson1@eksjo.se

Tina Niska
e-post: tina.niska@eksjo.se

Anders Nordström
e-post: anders.nordstrom@eksjo.se

Christian Nohr
e-post: christian.nohr@eksjo.se

Bo Nordin
telefon: 0381-363 73
e-post: bo.nordin@eksjo.se

Linda Nordin
e-post: linda.nordin-abaji@eksjo.se

Areej Nouri-Mohamad
telefon: 0381-365 97
e-post: areej.nouri-mohamad@eksjo.se

Sanela Okanovic
telefon: 0381-363 37
e-post: sanela.okanovic@eksjo.se

Christine Perger-Löfgren
telefon: 0381-363 55
e-post: christine.pergerlofgren@eksjo.se

Bild: porträtt Karin Petersson

Karin Petersson
e-post: karin.petersson@eksjo.se

Ulla-Carin Petersson
telefon: 0381-363 54
e-post: ullacarin.petersson@eksjo.se

Jenny Ragnarsson
e-post: jenny.ragnarsson1@eksjo.se

Mattias Rehnholm
e-post: mattias.rehnholm@eksjo.se

Patrik Rollborn
telefon: 0381-365 00
e-post: patrik.rollborn@eksjo.se

Toni Stenkov
telefon: 0381-363 73
e-post: toni.stenkov@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

Elenore Strand
telefon: 0381-363 90
e-post: elenore.strand@eksjo.se

Karin Svae
e-post: karin.svae@eksjo.se

Bild: porträtt på Malin Sandgren.

Linnéa Tambour
e-post: linnea.tambour@eksjo.se

Jessica Ström
telefon: 0381-363 54
e-post: jessica.strom@eksjo.se

Jeanette Svahn
e-post: jeanette.svahn@eksjo.se

Thomas Tellfjord
telefon: 0381-363 81
e-post: thomas.tellfjord@eksjo.se

Eva-Karin Themar
e-post: eva-karin.themar@eksjo.se

Helene Tingvall
telefon: 0381-365 39
telefon: 0381-365 37
e-post: helen.tingvall@eksjo.se

Magnus Tönnesson-Jansson
telefon: 0381-365 97
e-post: magnus.tonnesson-jansson@eksjo.se

David Törnberg
e-post: david.tornberg@eksjo.se

Per Uddholm
telefon: 0381-363 75
e-post: per.uddholm@eksjo.se

Rossar Vestin
e-post: rossar.vestin@eksjo.se

Elin Wassby Hjortsam
e-post: elin.hjortstam@eksjo.se

Erik Wikander (Föräldraledig under höstterminen 2019)
telefon: 0381-365 97
e-post: erik.wikander@eksjo.se

Mentorer - Nationella program

Mentorer på de nationella gymnasieprogrammen.

EE19
Anders Nordström
e-post: anders.nordstrom@eksjo.se

EE18
Leif Andersson
e-post: leif.andersson@eksjo.se

EE18
Patrik Rollborn
e-post: patrik.rollborn@eksjo.se

EE17
Yngve Arvidsson
telefon: 0381-365 00
e-post: yngve.arvidsson@eksjo.se

EK19
Thomas Tellfjord
telefon: 0381-363 81
e-post: thomas.tellfjord@eksjo.se

EK19
Jessica Ström
telefon: 0381-363 54
e-post: jessica.strom@eksjo.se

EK18a + EK18b
Johan Andersson
telefon: 0381-363 56
e-post: johan.andersson@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

EK18a + EK18b
Madeleine Lindfors
telefon: 0381-363 52
e-post: madeleine.lindfors@eksjo.se

EK17
Pernilla Andersson
telefon: 0381-363 72
e-post: pernilla.andersson@eksjo.se

ES18 + ES17
Bo Nordin
telefon: 0381-363 73
e-post: bo.nordin@eksjo.se

ES18 + ES17
David Törnberg
telefon: 0381-363 09
e-post: david.tornberg@eksjo.se

HU19
Emma Garcia Rostedt
e-post: emma.garcia-rostedt@eksjo.se

HU17 + HU18
Christine Perger-Löfgren
telefon: 0381-363 55
e-post: christine.pergerlofgren@eksjo.se

IN17
Kjell Allstrin
e-post: kjell.allstrin@eksjo.se

NA19a
Rossar Vestin
e-post: rossar.vestin@eksjo.se

NA19b
Ulrika Högstedt Claesson
telefon: 0381-363 51
e-post: ulrika.hogstedtclaesson@eksjo.se

NA18a
Per Uddholm
telefon: 0381-363 75
e-post: per.uddholm@eksjo.se

NA18b
Christian Nohr
telefon: 0381-363 52
e-post: christian.nohr@eksjo.se

NA17
Ulla-Carin Pettersson
telefon: 0381-363 54
e-post: ullacarin.petersson@eksjo.se

NA17
Sandra Hila- Schmidt
e-post: sandra.hila-schmidt@eksjo.se

SA19a
Susanne Huhtimo-Hallberg
telefon: 0381-363 57
e-post: susanne.huhtimo-hallberg@eksjo.se

SA19a
Anna Björk
e-post: anna.bjork1@eksjo.se

SA19b
Jenny Ragnarsson
e-post: jenny.ragnarsson1@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

SA19b
Samuel Ahlberg
telefon: 0381-363 75
e-post: samuel.ahlberg@eksjo.se

SA18
Eva-Marie Johansson
telefon: 0381-363 51
e-post: evamarie.johansson@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

SA18
Ann Bergkvist
telefon: 0381-363 54
e-post: ann.bergkvist@eksjo.se

SA17a
Thomas Gerhardsson
telefon: 0381-363 72
e-post: thomas.gerhardsson@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

SA17a + SA17b
Boel Gustafsson
telefon: 0381-363 57
e-post: boel.gustafsson@eksjo.se

SA17b
Ana-Maria Hasselklint
e-post: ana-maria.hasselklint@eksjo.se

TE19
Marie Lindemalm
telefon: 0381-363 54
e-post: marie.lindemalm@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

TE19
Ann-Sofie Lindelöf
e-post: annsofie.lindelof@eksjo.se

TE18
Johan Lindenmo
telefon: 0381-363 52
e-post: johan.lindenmo@eksjo.se

TE18
Elisabeth Johansson
e-post: elisabeth.johansson1@eksjo.se

TE17
Mikael Alfheim
e-post: mikael.alfheim@eksjo.se

Porträttbild: Malin Sandgren

TE17
Elin Wassby Hjortstam
telefon: 0381-363 51
e-post: elin.hjortstam@eksjo.se

VO19
Elenore Strand
e-post: elenore.strand@eksjo.se

VO19
Linda Fjällgren Sprimont
telefon: 0381-363 83
e-post: linda.fjallgren-sprimont@eksjo.se

VO18a
Anna-Karin Fyhr
telefon: 0381-363 90
e-post: anna-karin.fyhr@eksjo.se

Bild: porträtt på Linda Fjällgren-Sprimont.

VO18a
Hampus Nilsson
e-post: hampus.nilsson1@eksjo.se

VO18b
Agneta Hurtig
telefon: 070-949 74 71
e-post: agneta.hurtig@eksjo.se

Bild: porträtt Karin Petersson

VO17
Karin Petersson
e-post: karin.petersson@eksjo.se

VO17
Cynthia Carlsson
e-post: cynthia.carlsson@eksjo.se
telefon: 0381-363 55

Mentorer - IM-programmet

Mentorer på IMprogrammet.

IMIND
Toni Stenkov
telefon: 0381-363 73
e-post: toni.stenkov@eksjo.se

IMIND
Ann-Sofie Johansson
telefon: 0381-365 97
e-post: annsofie.johanssonklasson@eksjo.se

PRIV-SO
Peter Andrén
mobil: 076- 839 03 94
e-post: peter.andren@eksjo.se

PRIV - NO
Anna Engelsen
e-post: anna.engelsen@eksjo.se

Språk A
Johan Lindström
telefon: 0381-363 53
e-post: johan.lindstrom@eksjo.se

Språk B
Karin Svae
telefon: karin.svae@eksjo.se

PRIV-NO
Magnus Tönnesson-Jansson
telefon: 0381-365 97
e-post: magnus.tonnesson-jansson@eksjo.se

Språk B
Shahla Al-Khadra
telefon: 0381-365 97
e-post: Shahla.Al-Khadra@eksjo.se

Språk A
Sanela Okanovic
telefon: 0381-363 37
e-post: sanela.okanovic@eksjo.se

Språk A
Areej Nouri-Mohamad
telefon: 0381-365 97
e-post: areej.nouri-mohamad@eksjo.se

PRIV-SO
Jeanette Svahn
e-post: jeanette.svahn@eksjo.se

Yrk
Mikael Godrén
e-post: mikael.godren@eksjo.se

Mentorer - Gymnasiesärskolan

Mentorer för Gymansiesärskolans program.

AH - Gysär
Ulla Johansson
e-post: ulla.johansson@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

FG - Gysär
Stefan Huhtimo
telefon: 0381-364 97
e-post: stefan.huhtimo@eksjo.se

HR - Gysär
Helene Tingvall
telefon1: 0381-365 39
telefon 2: 0381-365 37
e-post: helen.tingvall@eksjo.se

HR - Gysär
Marie Ekman
e-post: marie.ekman@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

IND - Gysär
Eva Godén
telefon: 0381-365 40
e-post: eva.godren@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

IND - Gysär
Cecilia Evebring
telefon: 0381-365 49
e-post: cecilia.evebring@eksjo.se

Bild: porträttfoto saknas.

IND - Gysär
Anna Nilsson
e-post: anna.nilsson@eskjo.se